Site Rengi

Kocdag.net

Muhasebecilere Sokağa Çıkma Yasağı İSTİSNASI

Muhasebecilere Sokağa Çıkma Yasağı İSTİSNASI

T.C. İçişleri Bakanlığının 12/05/2020 tarihli ve 7887 sayılı Genelgesi ile 15Mayıs2020 ile 19Mayıs2020 tarihleri arasında salgından dolayı bulaşıcılık etkisini azaltmak maksadı ile alınan önlemler doğrultusunda Büyükşehir sayılan illerdeki(Ankara, Balıkesir. Bursa, Eskişehir, Gaziantep. İstanbul, İzmir, Kayseri, Kocaeli, Konya, Manisa, Sakarya, Samsun, Van ve Zonguldak olmak üzere toplam 15 il) vatandaşlarımızın sokağa çıkmaları kısıtlanmıştır. Bu Genelge’nin 3 üncü bölümünde açıklanan maddede sokağa çıkma yasağından istisna olan kişiler açıkça belirtilmiştir.

Bakanlığın 13/05/2020 tarihli ek genelgesi ile Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavir meslek mensuplarının ve bunların yanlarında çalıştırdığı personeller 12/05/2020 tarihli ve 7887 sayılı Genelgenin “3-İstisna Kapsamında Olan Kişiler” maddesinde belirtilmiştir. Ayrıca karar çıkartılması halinde 31/05/2020 tarihine kadar uygulanacak sokağa çıkma yasaklarından istisna olacakları da belirtilmiştir.

Söz konusu Genelge ile 65 yaş üstü ve kronik hastalığı bulunan meslek mensupları için kısıtlamanın devam edeceği bildirilmiştir.

Sokağa çıkma yasağında delil olarak kullanılacak belge olarak meslek mensuplarının yanında bulundurması gereken belge kimlikleridir. Yanında çalıştırdıkları personelin SGK İşe giriş bildirgesi ve prim hizmet belgelerini yanında bulundurmaları ve meslek mensubundan alınmış KAŞELİ İMZALI dilekçe yeterli olacaktır.

ÇALIŞTIRILAN PERSONEL İÇİN ÖRNEK DİLEKÇE

İlgili Makama;

Konu: 12/05/2020 tarihli ve 7887 sayılı Genelge ile istisna uygulanması

İSTANBUL SMMM/YMM Odasının ……………..  sicil numarasında kayıtlı ………………….. unvanı ile faaliyet gösteren üyesiyim.
T.C. İçişleri Bakanlığının 12/05/2020 tarihli ve 7887 sayılı Genelgesinin “3-İstisna Kapsamında Olan Kişiler” başlıklı bölümüne 13/05/2020 tarihli ek genelge ile “serbest muhasebeci mali müşavirler ve yeminli mali müşavirler ve meslek mensupları ile birlikte çalışanlar ” ibaresi bulunmaktadır.

Sokağa çıkma yasağının uygulandığı günlerde mesleki faaliyetlerimiz devam etmektedir ………………….. TCKN’li ……………………………  yanımda SGK’lı çalışan personeldir. Çalışanlarımızın hizmetine ihtiyaç bulunmaktadır.

Bu dilekçe ile çalışanımın faaliyetlerimizin sürdürülmesi ve sokağa çıkma yasağı süresince çalışma merkezimize ulaşması amacı ile düzenlenmiştir.

Bilginize sunarım

Adı Soyadı

Kaşe İmza

SMMM/YMM


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ